CodeWeek

#CodeWeek2019

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Jaworzni realizując priorytety MEN związane z wdrażaniem nowoczesnych technologii w szkołach przystąpiła do  Europejskiego Tygodnia Kodowania tzw. CodeWeek 2019, który odbył się w dniach 05.10.2019r.-18.10.2019r.

W tygodniu kodowania w naszej szkole wzięli udział uczniowie klas: 1a, 1b, 2, 3, 7, 8, grupy  przedszkolne oraz drużyna Zuchów pod kierunkiem drużynowej Natalii Majcher – ogółem 162 dzieci.

Sprawozdanie z CodeWeek2019

Galeria zdjęć

#CodeWeek 2022

W 2022 roku Europejski Tydzień Kodowania odbył się w dniach od 8 do 23 października. Europejski Tydzień Kodowania to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa rywalizują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Może się w nią włączyć każdy, kto chce rozpocząć lub kontynuować swoją przygodę z kodowaniem – CodeWeek jest dla wszystkich. Akcja promuje kreatywność, umiejętność rozwiązywania problemów oraz współpracy przy programowaniu, a także innych działaniach związanych z technologią.

Zespół Placówek Oświatowych w Jaworzni ponownie włączył się w tą akcję.  Zorganizowaliśmy wiele wydarzeń, które były okazją do ćwiczenia logicznego myślenia i rozwijania kompetencji cyfrowych dzieci. Były to następujące zadania:

  • lekcje z programowania w ScratchJr i Scratch
  • zajęcia z robotyki
  • zajęcia na macie do kodowania
  • gry i zabawy edukacyjne rozwijające logiczne myślenie

Zajęciami objete były przedszkolaki oraz uczniowie klas I-VI. Zajęcia prowadzili: p. Renata Mazur, p. Dorota Zapała, p. Anna Półchłopek, p. Karolina Kotwica, p. Diana Przepióra, p. Jolanta Kuzia.

Sprawozdanie z naszych działań

SZKOŁA PODSTAWOWA IM. JANA PAWŁA II
tel/fax 41 3061071, e-mail: zpo.jaworznia@piekoszow.pl
Jaworznia 93, 26-065 Piekoszów, woj. świętokrzyskie